Адаптація дитини до дитячого садка – це період звикання до нового місця та колективу. Процес адаптації може тривати від двох тижнів до місяця, тому в цей період батькам рекомендується бути особливо уважними та терпимими до дитини, а фахівці Академії щастя LeapKids завжди готові допомогти вам.
Як допомогти дитині швидше адаптуватися до дитячого садочку?
Адаптація до дитячого садочку в Академії щастя LeapKids проходить легко та безтурботно, адже тут створені всі умови для комфортного перебування малюка, працюють найкращі у світі фахівці, а також є психологічний супровід у період адаптації не лише для малюків, а й для їх мам і тат, тому що ми розуміємо, що це досить тривалий процес і дуже важливо, як до нього ставляться саме батьки. Якщо мама надмірно турбується, прощається з дитиною зі сльозами на очах, то й малюк переживатиме. Тому запасіться терпінням і впевненістю, що ви дієте на користь дитини, а ми вам у цьому допоможемо.
Адаптація в LeapKids – це перший крок до задоволення дитини від перебування в дитячому садочку. Від того, як проходитиме адаптація, залежить, через скільки часу батьки будуть спокійні на роботі. Ми розуміємо, що адаптація – це складний процес пристосування дитини на всіх рівнях – емоційному, фізіологічному, соціальному, психологічному, розумовому. Діти раннього віку мають власні, специфічні, притаманні лише цьому періоду етапи психологічного та емоційного розвитку. З-поміж них:
- сенсомоторна діяльність (відчуття та сприйняття)
- перебільшена властивість процесів збудження над гальмуваннями
- підвищена емоційність
- наслідуваність дорослих
- вразливість
Тому їх екологічна адаптація до нових умов – це турбота про їх фізичне та ментальне здоров’я.
Ми вже 5 років починаємо новий навчальний рік з адаптації – спочатку знайомимо батьків і дитину з приміщенням садочка, майданчиками і вихователями, потім вихователі встановлюють контакт з дитиною в присутності її близьких (це триває до тих пір, поки дитина не відпускає «своїх» дорослих – день, тиждень чи кілька тижнів). Поступово час перебування дитини в садочку збільшується з декількох годин до сну, а потім і до вечері.
Наше основне завдання в цей час – зберегти інтерес дитини та дати змогу їй впоратися зі своїми переживаннями. А переживань в садочку у дитини може бути багато і про розлуку, і про дружбу, і про необхідність слідувати нормам і правилам, і про небажання інших ділитися чи поступатися, і про сумування за домом, і про різні дитячі страхи.
Покрокова стратегія адаптації дитини до дитячого садка займе щонайменше два тижні й виглядає так:
- У перший тиждень залишайте дитину в дитячому садку на 2-3 години пограти з іншими малюками й, за бажанням малюка, поїсти, поступово збільшуючи цей час.
- Коли малюк трохи звикне, наступного тижня запропонуйте йому поспати в групі, попередивши, що відразу після сну обов’язково його заберете (і в жодному разі не порушуйте дане йому слово!) Після того, як малюк погодиться в садочку поспати, вважайте, що більшість шляху до його адаптації пройдено.
- Під час адаптації до дитячого садка постарайтеся захистити малюка від стресів та змін – йому зараз важлива стабільність. Тому переїзди, похід до стоматолога, у нову спортивну секцію, свята, екскурсії та інші заходи, що збуджують нервову систему дитини, краще не поєднувати з періодом адаптації.
- Намагайтеся не залишати дитину в групі на повний день. Прийде час, коли він почне довіряти вихователям і знайде собі друзів у дитячому садку і сам скаже про те, що ви зарано за ним прийшли.
- По можливості, оточіть дитину знайомими речами. Нехай вона спить у домашній піжамі зі своєю улюбленою іграшкою, на прогулянку бере набір своїх улюблених пасочок.
- Прекрасний спосіб допомогти м’якому входженню малюка до дитячого колективу – казкотерапія. Придумайте для малюка казку про те, як маленький кролик боявся ходити в садок, не хотів відпускати маму. Але потім він потоваришував з білочкою та їжачком й зрозумів, що грати в саду дуже цікаво та весело!
Адаптація в Академії щастя LeapKids – це легко та приємно. Крім адаптації дітей, ми адаптуємо до садочка їх батьків. Бо коли мама дуже схвильована і налякана, то у дитини виникає почуття, що її віддають у дуже небезпечне місце. Розвіювання батьківських страхів і позбавлення почуття провини – це основна задача психолога дитячого садка. Приходьте до нас і перевірите, як це працює.
У вас ще залишились питання? – Заповнюйте анкету або замовте зворотній дзінок на сайті, ми надамо вам детальну консультацію і запропонуємо час екскурсії садочком!